15.10.2023 r. - XXVIII. Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15.10.2022 r. – XXVIII. Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”. W kościołach w Polsce odbywa się dziś zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga zdolnej młodzieży z uboższych rodzin.

 2. Nabożeństwa różańcowe w Koniaczowie codziennie o 17.00. W kościele parafialnym po mszy św. o godz. 18.00. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach.

 3. W środę święto św. Łukasza Ewangelisty - patrona Służby Zdrowia. Podczas nabożeństwa różańcowego będziemy się modlić za wszystkich, którzy posługują chorym i cierpiącym.

 4. W sobotę o 9.30 zbiórka dla ministrantów.

 5. Dzisiejsza taca jest na remont dachu w kościele parafialnym. Dziękuję za ofiary.

 6. Dziękuję również za ofiary indywidulane złożone w ostatnim czasie:

- Pani Marzena Kasieczka

- Pani Zofia Nykiel

- Pani Małgorzata Sowa

- Pan Władysław Kamiński

- Państwo Teresa i Henryk Słoniec

- Państwo Cecylia i Janusz Skrzyszewscy

- Państwo Anna i Dariusz Buczek oraz Beata i Marek Wolańczyk

- ofiary anonimowe: 2x200 zł

 1. Nowy numer tygodnika Niedziela jest na stoliku.

 2. Dziękujemy Pani Bożenie Grąz i Pani Małgorzacie Zając-Gardeła za troskę o kościół w Koniaczowie. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru proszę Ewę Krak i Panią Katarzynę Jabłońską.

 3. W naszej Ojczyźnie odbywają się dzisiaj wybory parlamentarne i referendum. Zadbajmy o to, by naszym wyborom towarzyszyło poczucie odpowiedzialności za przyszłość Polski, za to, jaki kraj przekażemy dzieciom i młodzieży.

 4. W czwartek 19 października Ksiądz Arcybiskup poświęci w Jarosławskim Opactwie, w niedawno otwartej Kaplicy wiecznego spoczynku tych dzieci, płaskorzeźbę przedstawiającą Matkę tulącą małe dziecko. Początek uroczystości o 14:00 - otwarcie wystawy - trzy prelekcje i poczęstunek, Następnie o 17:30 Różaniec- Msza Święta i akt poświęcenia. Organizatorzy zapraszają wszystkich rodziców, którzy utracili swoje nienarodzone dzieci.

 5. Pomódlmy się za wszystkie rodziny, które w tym tygodniu przyjmowały obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa: Pod Twoją obronę…