3.12.2023 r. - I. Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3.XII.2023 r. – I. NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu, radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

 2. Od jutra rozpoczynamy Roraty, które uczą nas wraz z Maryją i św. Józefem, oczekiwać na przyjście Pana Jezusa. Roraty będą w kościele parafialnym od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Nasze czuwania będziemy rozpoczynać śpiewem godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.15. Zapraszam do licznego udziału w roratach kandydatów do bierzmowania oraz dzieci zwłaszcza te, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św.

 3. W środę nowenna do Matki Bożej i św. Józefa w obydwu kościołach. Po mszy św. wieczornej w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem. Zapraszam na to spotkanie wszystkich ministrantów, lektorów i naszą scholę a także wszystkich zainteresowanych. Zakrystia będzie otwarta od 16.30.

 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek. Po mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie członków Akcji Katolickiej.

 5. W piątek wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą o 6.30 i 17.30 a w Koniaczowie o 16.00. W tym dniu podczas mszy św. o 6.30 będzie poświęcenie medalików dla dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

 6. Dzisiaj święcimy opłatki na stoły wigilijne. Jak co roku, bardzo proszę posłańców o pomoc i zgodne z naszym zwyczajem rozniesienie opłatków do rodzin parafii. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na utrzymanie Pana organisty i kościelnego.

 7. Tygodnik Niedziela jest wyłożony na stoliku. Zachęcamy do nabycia i lektury.

 8. Za tydzień będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołom Wschodu.

 9. Dziękuję za ofiary złożone na remont dachu:
  - Państwo Urszula i Zdzisław Romanik
  - Państwo Stefania i Jan Drak
  - cztery ofiary anonimowe

 10. Dziękujemy Pani Zofii Pszonak i Pani Marii Czepiel za troskę o kościół w Koniaczowie. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru prosimy Panią Jadwigę i Panią Monikę Bałutowską.