14.04.2024 r. - III. Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14.04.2024 r.- III. Niedziela Wielkanocna

 

 1. Dziś III. Niedziela Wielkanocna, obchodzona w Polsce jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.

 2. Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00 a w sobotę o 7.00.

 3. Jutro po mszy św. mieszkańców rejonu Pani Aleksandry Hołub proszę o rozebranie dekoracji świątecznej.

 4. W czwartek po mszy św. próba chóru.

 5. W piątek po mszy św. wieczornej spotkanie dla dzieci przed pierwszą Komunią Św.

 6. W sobotę o 11.00 próba scholii.

 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w obydwu kościołach.

 8. Za łaską Bożą w poniedziałek rozpoczęliśmy remont dachu kościoła parafialnego. Blacha tytanowo-cynkowa, którą położymy na początku będzie koloru srebrnego a później pokryje się naturalną patyną do koloru jasnego grafitu. Przy pracach będzie potrzebna pomoc mężczyzn do oszlifowania i impregnacji desek.

 9. Dziękuję za ofiary złożone na remont dachu:

Ofiary anonimowe: 2x100 zł, 3x200 zł, 1x1000 zł. Bóg zapłać. Dzisiejsze ofiary mszalne są na remont dachu.

 1. W piątek 26.04. o godz. 18.00 będziemy przezywać Uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Rodziny Ulmów do naszej parafii. Wprowadzenia dokona ks. Dziekan Krzysztof Pelc. Podczas uroczystości będziemy gościć Państwa Jadwigę i Jacka Pulikowskich, znanych i bardzo cenionych w całej Polsce a także na świecie za swoją pracę na rzecz małżeństw i rodzin. Po mszy św. Pan dr Jacek Pulikowski wygłosi referat pt.: „Szczęście w małżeństwie i rodzinie”. Już dziś zapraszam Was wszystkich, szczególnie małżonków oraz tych, którzy przygotowują się do zawarcia małżeństwa.

 2. Dziękuję Pani Elżbiecie Witek i Pani Urszuli Mazur za troskę o kościoła w Koniaczowie. W tym tygodniu proszę o podjęcie dyżuru Panią Magdalenę Pękala i Panią Ewelinę Dziki.

 3. Za tydzień, w sobotę  i w niedzielę –  20-21 kwietnia, w całym powiecie jarosławskim będzie trwała akcja „Jarosławskie Pola Nadziei”, czyli publiczna zbiórka pieniężna na rzecz  Hospicjum św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Wolontariusze będą kwestować pod sklepami   i kościołami.