31.05.2026 - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31.05.2026 r. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O 15.30 zakończenie nabożeństw majowych. W Makowisku odpust parafialny.

  2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w obydwu kościołach.

  3. W środę po mszy św. zbiórka dla ministrantów i lektorów.

  4. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza św. w kościele parafialnym o godz. 9.30 i 16.00 a w Koniaczowie o 8.00.

  5. Po mszy św. o godz. 9.30 udamy się w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy, udekorowanie trasy procesji. Zapraszam dzieci do sypania kwiatków i dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach.

  6. Trasa procesji będzie przebiegać przez ul.Zamojską, ul. Kardynała Wyszyńskiego i ul. Książąt Czartoryskich. Ołtarze:
    1.Przy placu zabaw(rodzice dzieci pierwszokomunijnych)
    2.Przy skrzyżowaniu z ul. Nową – (Rejon Pani Aleksandry Hołub)
    3.Przy posesji Państwa Pasierbiewicz(Rejon Pani Marty Biały i Pana Adama Huka)
    4.Przy Studni św. Floriana (Rejon Pani Barbary Horodeckiej i Pani Moniki Sanakiewicz)

  7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek msza św. o 7.00 a po niej całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy procesją eucharystyczną i mszą św. o godz. 18.00. Spowiedź rano od 6.30
    i po południu od 17.30. W Koniaczowie spowiedź od 15.45 i o 16.30 msza św. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

  8. W sobotę msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o 18.00.

  9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Procesja będzie po mszy św. o 11.30. Po mszach św. będzie zbiórka do puszek na budujące się kościoły.

  10. Na stoliku jest nowy numer tygodnika Niedziela.
  11. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii:

    - Państwo Jolanta i Piotr Macina

    - ofiara anonimowa – 200 zł

  12. Dziękujemy Pani Alicji Drak i Pani Agnieszce Drak za troskę o kościół w Koniaczowie. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru proszę Panią Małgorzatę Drak i Panią Ewę Potoczny.